O projektu

Základní charakteristika projektu

První etapa výstavby obytné zóny Na Chmelnicích I. volně navazuje na výstavbu 18ti řadových rodinných domů v ulici Slunečná. Postupně tak dochází k proměně severního předměstí města Přeštice a vzniku zcela nové a moderní čtvrti města. Kromě kompletní infrastuktury a zajímavé kombinace dosažitelnosti centra města i venkova má nově budované území nespornou výhodu v poloze při exitu z města – směr Plzeň (18km) a Klatovy (22km). Samozřejmostí je zde i napojení na dálniční síť (exit 89 D5 – 10min).

V nově vznikající části města tak během první etapy výstavby vzniknou tři viladomy s celkem 27 bytovými jednotkami. Domy jsou navrženy na oploceném pozemku,  který těsně sousedí se stávající zónou rodiných domů a nově budovaným městským parkem s in-line dráhou a multifunkčními sportovišti. V těsné blízkosti jsou také nákupní střediska (BILLA a Penny) a Fotbalový stadion Města Přeštice, který nedávno hostil turnaj Mistrovství Evropy žen do 17ti let.

 

V každém bytovém domě se nachází celkem 9 bj (celkem tedy vznikne 27 bj).

Ke každé bytové jednotce přísluší:

  • sklep
  • podíl na společných částech objektu včetně kočárkovny, prádelny
  • poměrná část pozemku
  • parkovací stání uvnitř oploceného areálu s přístupem přes elektrickou bránu
  • každá bytová jednotka má vlastní balkon či terasu

Tento projekt nabízí v Přešticích doposud ojedinělé možnosti bydlení. Kombinace bytového domu a zeleně utváří možnost kvalitního a komfortního bydlení v blízkosti přírody a přesto přímo ve městě. Město Přeštice nabízí výborné podmínky pro bydlení všech věkových skupin potenciálních zájemců, stejně tak jako je výborným kompromisem mezi bydlením ve velkoměstě a bydlením venkovského typu.

Na dotek přírodě, a přesto v centru města. Využijte jedné z mnoha předností projektu pro Vaši každodenní relaxaci. Ponořte se spolu s námi do všudypřítomné zeleně, která Vás osvěží a nabije energií po celý den. Buďte součástí přírody, Váš nový domov jí bude doslova obklopen. Své vlastní soukromí si pak užívejte plnými doušky ve vnitřním parku, který bude sloužit jen a jen Vám, novým majitelům. Poskytne Vám dostatek klidu a pocit bezpečí. Nebo naopak, využijte ho jako místo setkávání s Vašimi novými sousedy. Utužujte přátelství, která Vám mohou vydržet na celý život stejně jako Vám bude svou náruč poskytovat nový domov.

Projekt vzniká za spolupráce s městem Přeštice, současného vlastníka pozemkových parcel. Pozemky budou v souladu uzavřené Smlouvy převedeny na developera, a ty budou následně převedeny (resp. jejich poměrné části) do vlastnictví kupujících. Prodej bytových jednotek bude probíhat na základě kupních smluv (pozemek + bytová jednotka s příslušenstvím).

 

Informace o standardu výstavby

Stavba je navržena v kategorii „B“ jako nízkoenergetická stavba, konstrukce objektu je navržena z cihelných bloků s exteriérovým zateplením, stavba je vytápěna centrální kotelnou s využitím tepelného čerpadla. Všechny bytové jednotky jsou orientovány v rozmezí východ – západ, každá bytová jednotka obsahuje minimálně balkon, některé jednotky jsou vybaveny střešní terasou, přízemní byty jsou vybaveny terasou v úrovni terénu, umožňující přímý vstup do zahrady. Bytové jednotky jsou navrženy v kategoriích 2+kk až 3+1. Byty budou prodávány kompletně vybavené standardním vybavením (podlahové krytiny, dveře, omítky, sanitární vybavení atd), byty budou nabízeny bez kuchyňských linek.

Bytové jednotky jsou navrženy v kategoriích 2+kk až 3+1.

 

Vybavení bytové jednotky

Pro klienty projektu Na Chmelnicích jsme již v základním standardním provedení připravili stavbu s vysokou užitnou a architektonickou kvalitou. Samozřejmostí je umožnění výběru nadstandardního provedení, dispozičních úprav a doplňkového vybavení (v závislosti na postupu výstavby). Konkrétní provedení bytu bude dohodnuto v době mezi uzavřením Smlouvy o smlouvě budoucí kupní a Kupní smlouvy formou dodatku, který bude obsahovat podrobnou materiálovou kalkulaci dle předem stanovených principů „klientských změn“. Standardní vybavení bytové jednotky zahrnuje úplné vybavení bytu k nastěhování s výjimkou kuchyňské linky a vestavěného nábytku.

Variantní vybavení bytové jednotky – klient má možnost výběru standardů bytu a doplňkového vybavení od smluvních dodavatelů projektu, včetně úpravy dispozic (dle postupu výstavby), a to vše ve spolupráci s architekty developera.

Harmonogram výstavby

předpokládané termíny

Zahájení stavby                                                                          09/2017

Příprava staveniště, skrývka ornice, HTÚ                                09/2017
Základové konstrukce                                                                10 – 11/2017
Oplocení, GZS, přípojky                                                              12/2017

Stavba BD 1                                                                                  03/2018-03/2019
Stavba BD 2                                                                                  04/2018-04/2019
Stavba BD 3                                                                                  05/2018-05/2019

Zápis do KN – prohlášení vlastníka – zapsání jednotek (podmínkou je prostorové vymezení všech jednotek – hrubá stavba) 08/2018

Parkoviště, chodníky, sadové a terénní úpravy                     03/2019-06/2019
Komunikace K15                                                                         10/2018-03/2019

Kolaudace BD1, 2, 3                                                                    06/2019
Převod vlastnictví bytových jednotek                                      07-08/2019